nikifory

Wyniki XII edycji konkursu plastycznego „Świat Nikiforów” 🎨🖼️

Jury w składzie:
 
▪︎ dr Aleksandra Chmielnicka-Plaskota
Kierownik Zakładu Działań Wizualnych i Arteterapii- Instytut Edukacji Artystycznej, Zakład Działań Wizualnych i Arteterapii, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
▪︎ Maja Surowicz-Biłyj
Prezes Fundacji Onkologicznej Rakiety i Change4Good not-for-profit Sp. z o.o.
▪︎ mgr Zuzanna Łąpieś
Asystentka ASP, Pracownia Technik Prezentacyjnych
▪︎ Marianna Koźmińska
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
▪︎ Łukasz Margol
Przewodniczący Rady Fundacji Onkologicznej Rakiety i Change4Good not-for-profit Sp. z o.o.
▪︎ Agnieszka Piękniewska
Członek Rady Fundacji Onkologicznej Rakiety i Change4Good not-for-profit Sp. z o.o.
▪︎ Iwona Walendzik
Przedstawicielka firmy Globalworth
▪︎ prof. Grażyna Borowik-Pieniek
Prezydent Stowarzyszenie Psychiatria i Sztuka im. Dr. Andrzeja Kowala (Kraków)
▪︎ Kamil Bobek
Dyrektor Departamentu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi PFRON
▪︎ Manuela Moszyńska
Specjalista ds. osób z niepełnosprawnościami ASP
▪︎ Marcin Jakubek
Rada Fundacji Onkologicznej Rakiety – Zastępca przewodniczącego
▪︎ Weronika Kurnatowska
Przedstawicielka firmy Globalworth
 
wybrało 10 laureatów i 40 finalistów XII edycji konkursu plastycznego „Świat Nikiforów” 🎨🖼️
Oto oni!
 
Laureaci:
 
🏆 Joanna Lejmel „Miasteczko marzeń” Towarzystwo Przyjaciół Dzieci WTZ Suwałki
🏆 Anna Petryszyn „Podróż nad morze” Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia “JESTEŚMY RAZEM” Centrum Barka WTZ Górowo Iławieckie
🏆 Paweł Gorzkowski „Spacer o zachodzie słońca” Centrum Wsparcia Społecznego „Na Przedwiośniu” WTZ Warszawa
🏆 Paweł Biesok „Moja wymarzona podróż” PDPS „Feniks” w Skoczowie WTZ
🏆 Aleksandra Grabowska „Mój wymarzony ogród” WTZ Szpitala Klinicznego im. Dr J. Babińskiego Kraków
🏆 Dawid Duda „Trzej Królowie” Środowiskowy Dom Samopomocy w Wejherowie
🏆 Jacek Mrożek „Wakacje nad morzem” Fundacja im. Brata Alberta WTZ Sosnowiec
🏆 Andrzej Lorec „Mój Van Gogh” Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Głogowie
🏆 Elżbieta Poulakowska „Sen” Warsztat Terapii Zajęciowej w Filipowie
🏆 Henryka Dela „Aniołek” ŚDS w Jelczy, Charsznica
 
Finaliści:
 
🏅Mariusz Traczyk “Słodki Świat” Środowiskowy Dom Samopomocy w Pabianicach
🏅Marek Tadla “Stajenka” Środowiskowy Dom Samopomocy w Świeciu nad Osą
🏅 Grzegorz Dębowski “Kobiety” Dom Pomocy Społecznej w Kurowie
🏅 Radosław Stempin “Podróż życia” WTZ przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnoprawnych “Miłosierdzie” w Kaliszu
🏅 Romana Pilarska “Ozdoba Świąteczna” Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzegu Dolnym
🏅 Bartosz Woźniak “Czuła Mama” WTZ Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Skarżysko Kamienna
🏅 Magda Kruś “Lot balonem” Środowiskowy Dom Samopomocy im. Świętego Jana Pawła II w Międzychodzie
🏅 Paweł Kuzdrzał “Grajmy Panu!” Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
🏅 Urszula Powęska “Na skrzydłach wiatru” Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
🏅 Renata Kuchta “Zorza” Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie ul. Niepodległości
🏅 Krzysztof Narloch “Światełko w ciemności” Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie ul. Elżbiety
🏅 Krzysztof Pierepiekarz “A gdyby tak zostać ornitologiem” Warsztat Terapii Zajęciowej w Kodniu
🏅 Łukasz Murawski “W stronę słońca” Środowiskowy Dom Samopomocy “Świt” w Miłocicach
🏅 Wojciech Ślusarczyk “Teksański sen” Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Lwówek Śląśki
🏅 Maciej Kajka “W mojej bajce” Specjalny Osrodem Rewalidacyjno- Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem Gdańsk
🏅 Marek Bzinkowski “Ulotność” Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS im. Brata Alberta w Kielcach
🏅 Przemysław Tyszkiewicz “Matka Natura” Warsztat Terapii Zajęciowej nr 3 PSONI koło w Koszalinie
🏅 Maciej Małecki “Magiczne góry” Warsztat Terapii Zajęciowej w Kluczach
🏅 Alina Antkowiak “Marzenia są początkiem wszystkiego” Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Kaliskiej im. Św. Szarbela w Dobieszczyźnie
🏅 Ewelina Iglewska “Stop wojnie” Warsztat Terapii Zajęciowej “Diament” przy PSONI koło w Słupsku
🏅 Konrad Miazek “Marzenia Renaty” Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Razem” Koluszki
🏅 Agnieszka Rusiecka “Święty Mikołaj” Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej Sosnowiec
🏅 Marianna Szustak “Marzyciel” Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy Stąporków
🏅 Sławomir Lisowiec “Tymczasem w stajence…” Warsztat Terapii Zaęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Jaśle
🏅 Gabriela Śliwka “Kosmiczne Narodziny” Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej oddział Leżajsk
🏅 Aleksandra Jacak “W Tobie jest Światło” Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Nowym Dworze Mazowieckim
🏅 Katarzyna Duszczyk “Balijskie marzenia” Warsztat Terapii Zajęciowej w Czubinie Stowarzyszenie “Liczą się ludzie”
🏅 Katarzyna Kobylińska “Pomimo czarnego tła codzienności – moje marzenia są kolorowe” Środowiskowy Dom Samopomocy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Podkowie Leśnej
🏅 Dawid Głowacki “Rzeka płynąca marzeniami” Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony przez Stowarzyszenie “Zrozumieć i pomóc” Pleszew
🏅 Anna Marciniec “Kawiarenka w Wenecji” Środowiskowy Dom Samopomocy Staszów
🏅 Kamil Kowalczuk “Staną z nią na ślubnym kobiercu” Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Białostockiej
🏅 Karolina Bartnik “Koniczyna marzeń” Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 w Zielonej Górze
🏅 Radosław Mróz “Wymarzona Warszawa” Powiatowy Ośrodek Wsparcia “Przystań” we Włodawie
🏅 Rafał Grabias “Ja” Środowiskowy Dom Samopomocy Gostyń
🏅 Helena Palimąka “Święta Bożego Narodzenia: Szopa” ŚDS w Jelczy, Charsznica
🏅 Jarosław Górski “Zobaczyć ziemię z kosmosu” Warsztat Terapii Zajęciowej w Kościerzynie
🏅 Dorota Szpak “Kolorowe miraże” Warsztat Terapii Zajęciowej w Grabowicy
🏅 Elżbieta Mikołajewicz “Z głową w chmurach” Środowiskowy Dom samopomocy im. Wernera Kenkel Włoszakowice
🏅 Andrzej Rębilas “Lot balonem nad Świątynią Angkor Wat” Środowiskowy Dom Samopomocy w Żegocinie
🏅 Wiesław Filipczyl “Tam kiedyś dotrę” Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie ul. Armii Krajowej
 
Dziękujemy za każdą pracę, która do nas napłynęła!
Każda była piękna i jedyna w swoim rodzaju 💜🖌️
Wszystkie prace, również te, w przypadku których należało uzupełnić dokumentację, wzięły udział w głosowaniu.
Komisja była pod ogromnym wrażeniem poziomu tegorocznej edycji i chociaż nie wszystkie prace weszły do grupy finalistów i laureatów, to wiele otrzymało głosy jurorów. Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie! 📃 Prace o tematyce Bożonarodzeniowej, które nie weszły do wyróżnionej 50-tki, mogą znaleźć się w nowym katalogu kart świątecznych 💝🌲 Część prac zostanie przekazana do szpitali onkologicznych 🩵
 
Gratulujemy zwycięzcom! 👏👏👏💛
Scroll to Top